Route
Het pad start in het kleine dorpje Drymen, vlakbij de zuidelijke kustlijn van Loch Lomond – makkelijk te bereiken vanuit Glasgow. Vandaar zwerft het pad over sporen en kleine weggetjes door het bos Loch Ard naar het dorp Aberfoyle, in het hart van Nationaal Park Trossachs.
Van hier volgt de route langs bossen en heidevelden, door de Menteith Hills naar Callander. Vandaar loopt de Rob Roy Way stroomopwaarts op paden langs de rivier Teith naar de voet van Ben Ledi, waarna de weg de kusten van Luch Lubnaig volgt richting Strathyre. Een lang fietspad leidt naar het pittoreske dorp Lochearnhead, aan de wateren van Loch Earn, en steekt Glen Ogle over naar het dorp Killin.
Van hier klimt de route hoog tot in de heuvels op paden en bergweggetjes, waarna het afdaalt in een stil pad langs de zuidelijke kust van Loch Tay tot het buurtschap Acharn. Dan volgt het pad een route met fascinerende uitzichten over Loch Tay. waarna het afdaalt langs de watervallen van Moness naar het aantrekkelijke stadje Aberfeldy. Het laatste deel loopt langs de rivier Tay en over de heiden naar het prachtige Victoriaanse spa-dorpje Pitlochry, gelegen aan de voet van Ben Vrackie.
Terreinoverzicht
De route volgt voornamelijk bergpaden, sporen, kleine wegen en fietspaden, met kortere delen op looppaden. Verschillende delen van de Rob Roy Way lopen langs enkele stille paden of op asfaltwegen en fietspaden. Er wordt gewerkt om delen van de route aan te passen zodat deze vervangen kunnen worden met een zachtere ondergrond.
Hoewel de route langs een aantal grandioze uitzichten van de Hooglanden loopt, worden de bergtoppen vermeden. Het grootste deel van de wandeling loopt door de valleien, of glens. De totale stijging over de route is ongeveer 3.000 kilometer, maar over het algemeen is de wandeling erg eenvoudig.
Hoogteprofiel: